18 września 2019r. Konferencja na temat szczupłego zarządzania w medycynie.

O konferencji

Konferencja poświęcona jest tematyce szczupłego zarządzania w medycynie. Podczas wykładów zostanie zaprezentowana wiedza z tego zakresu oraz praktyczne rozwiązania przedstawione przez lekarzy, managerów, ekspertów oraz osoby współpracujące ze służba zdrowia.

Konferencja skierowana jest do kadry zarządzającej, specjalistów ciągłego doskonalenia, przedstawicieli branży medycznej i usługowej oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką Lean.

Agenda Konferencji Lean w Medycynie

08:00-09:00 Panel Kawowy, rejestracja uczestników
09:00-09:15 Przywitanie Grzegorz Koczor
09:15-10:00 Grzegorz Koczor
Temat: Poszukiwanie efektywności w procesie zarządzania wybraną grupą pacjentów w szpitalu
10:00-10:45 Medicover Karolina Akusz
Temat: Lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli jak wprowadzenie standaryzacji i stałe doskonalenie się pomagają zapobiegać problemom.
10:45-11:00 Przerwa
11:00-11:45 dr Maciej Środa
Temat: Lean, czyli jakość na czas- wreszcie w medycynie. 
11:45-12:30 Haxon Zygmunt Chudy
Temat: Technologia RFID w szpitalach- korzyści w zarządzaniu majątkiem szpitala i optymalizacja procesów.
12:30-13:15 Obiad
13:15-13:35 Michał Kuchta
Temat: Jak rozpocząć transformację lean w medycynie?
13:35-14:00 Anna Brzęska – Mikoda, EMC Silesia
Temat: Doświadczenia z realizacji projektu unijnego „EMC Przychodnie POZ przyjazne seniorom – zmiana jakości obsługi pacjenta dzięki lean management.
14:00-14:15 Przerwa Kawowa
14:15-15:00 NFZ Adam Niedzielski
Temat: Zagadnienie jakości w Strategii NFZ
15:00-15:30 Grzegorz Koczor- podsumowanie ( konkurs )

Prelegenci Konferencji

Grzegorz Koczor

Grzegorz Koczor

Inicjator i właściciel brandu „ Lean w Medycynie”. Ekspert w dziedzinie optymalizacji w systemie lean managementu w sektorze podmiotów medycznych. Od kilkunastu lat doradza i trenuje zarówno personel medyczny jak i zespół zarządzający, budując przy tym efektywne procesy wdrożeniowe. Doświadczenie i innowacyjność pracy pozwala mu realizować ogólnopolskie transformacje oraz programy certyfikujące. Z wykształcenia biotechnolog oraz manager w ochronie zdrowia.

Karolina Akusz

Karolina Akusz

Zastępca Dyrektora ds. Dostawców Usług Medycznych, Medicover Sp. z o.o.
Absolwentka ratownictwa medycznego i zarządzania w ochronie zdrowia.
Od 10 lat zdobywa doświadczenie w strukturach Grupy Medicover. Zajmuje się m.in. prowadzeniem projektów, budowaniem i wdrażaniem modeli współpracy z dostawcami usług medycznych, nadzorem nad jakością i poprawą efektywności procesów.

Angelika Werecka

Angelika Werecka

Kierownik Centrum Finansowych Usług Wspólnych, Medicover sp.zo.o.
Absolwentka stosunków międzynarodowych oraz finansów i rachunkowości.
Posiadam ponad 10letnie doświadczenie zawodowe w strukturach finansowych.
Zajmuję się głównie optymalizacją procesów oraz efektywnym zarządzaniem.
Michał Kuchta

Michał Kuchta

Dyrektor Biura Zarządzania Projektami i Procesami EMC Instytut Medyczny S.A., lider transformacji lean w Grupie EMC. Wielokrotnie wdrażał strategie zarządzania w oparciu o lean management, w tym Six Sigma,  oraz systemowe podejście do zarządzania i optymalizacji procesów oraz zarządzania projektami w przedsiębiorstwach.
Zarządzał kilkudziesięcioosobowymi zespołami w spółkach giełdowych w wielu sektorach działalności biznesowej: telekomunikacji, energetyce, bankowości, medycynie (Telekomunikacja Polska, Orange, Enea, Eurobank). Specjalizuje się zagadnieniach szeroko rozumianej jakości (Lean/Kazien, Six Sigma), budowaniu kultur organizacyjnych opartych o zasady ciągłego doskonalenia oraz wdrażaniu optymalnych systemów zarządzania projektami.

Zygmunt Chudy

Zygmunt Chudy

Doświadczenie w zakresie transmisji bezprzewodowej, tworzenia systemów informatycznych i zarządzania zdobywał w Spółkach Grupy Netia,
Współzałożyciel HAXON S.A. i współpomysłodawca systemu SARUP HOSPITAL.
Wiceprezes Zarządu HAXON S.A., Absolwent Politechniki Śląskiej.
W HAXON S.A. odpowiada za produkcję urządzeń, koordynuje proces tworzenia aplikacji, nadzoruje działanie systemu m.in. w 30 szpitalach i 8 pralniach.

dr Maciej Środa

dr Maciej Środa

Lekarz medycyny przed egzaminem specjalizacyjnym z patomorfologii. Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny, a doświadczenie kliniczne zdobywał w wielu miejscach w kraju i za granicą. 
Ekspert w zakresie korelacji radiologiczno-patomofrologicznej tarczycy i piersi. Specjalizuje się w ultrasonograficznym typowaniu zmian patologicznych i wykonywaniu wszystkich rodzajów biopsji pod kontrola usg. 
Od lat optymalizuje procesy we własnej placówce. Inspiracje metodami Toyoty czerpie zewsząd, ciągle i pełnymi garściami. Narzędzia LEAN o nazwach rodem z przemysłu przekłada na wdrożenia których efektem jest dostarczanie najwyższej jakości świadczeń w ilościach przemysłowych w niespotykanie krótkim czasie przy szczególnej dbałości o pacjenta i zespół współpracowników. 

Adam Niedzielski

Adam Niedzielski

Ekonomista i menadżer, specjalizujący się w zarządzaniu finansami oraz zarządzaniu strategicznym. Pracował w polskich instytucjach rządowych oraz jako pracownik naukowy. W latach 2016–2018 był dyrektorem generalnym Ministerstwa Finansów członkiem rady nadzorczej spółki Aplikacje Krytyczne oraz członkiem rady Narodowego Funduszu Zdrowia. Od 19.07.2019 r. pełni obowiązki Prezesa NFZ, Zastępca Prezesa NFZ ds. operacyjnych.

Anna Brzęska-Mikoda

Anna Brzęska-Mikoda

Członek zarządu EMC Silesia sp. z o.o., dyrektor Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach
Opis: Projekt realizowany w okresie 01.2018 – 12.2019, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) ma na celu poprawę jakości obsługi pacjenta 60+ oraz udzielanych świadczeń medycznych w 21 placówkach POZ Grupy EMC Szpitale – realizujemy ten cen wykorzystując narzędzia lean management. Już są efekty.

Sponsorzy oraz uczestnicy konferencji

Sponsor3
Sponsor4
Sponsor5
Sponsor2
Sponsor1

Patronat Honorowy

patronat1 

MIEJSCE KONFERENCJI

Airport Hotel Okęcie Warszawa
ul. 17 Stycznia 24

miejsce

Lokalizacja

 

 

Bilety

Zarejestruj się na konferencję!

 

Wstęp na konferencję „Lean w medycynie” jest płatny - koszt biletu to 1199zł brutto.
Zapraszamy do zakupu poprzez kliknięcie na przycisk poniżej

Kup bilet na konferencję

Kontakt

Szkolenia Lean Healthcare

Kontakt z nami